Ověřený způsob čištění trubek a potrubních rozvodů

Ekomaziva s.r.o., info@cistenitrubek.eu, 00420 374 802 803

Dodávané systémy - řešení pro všechny případy

AD 32

Navržena pro malé a střední průměry trubek, pro pravidelné nebo příležitostné čištěné a revizi trubek s maximální efektivitou a použitím standardních projektilů.  

Od 2 do 35 mm (vnitřní průměr)

Provozní tlak: max 6  Bar

AD 50

Vynikající pistole schopná splnit požadavky na čištění i pro větší průměry. S lepšími funkčními detaily je vhodná i pro potřeby výroby, tak, aby byl výrobek splňoval náročné požadavky na čistotu.

Od 2 až do 60*mm (I. D.)

Provozní tlak: max 8 Bar


Projektily


Univerzální: jedná se o "univerzální" projektil ze střední hustotou, s vysoce porézním povrchem, který může odstranit širokou škálu nečistot. Ideální pro trubky hydraulických systémů, klimatizační zařízení a další případy, ve kterých je nutné odstranit prach, piliny nebo jiné výrobní reziduum přilepené na vnitřních stěnách trubek. Ideální pro použití společně s chemickými přípravky, jimiž tyto projektily mohou být napuštěné. Mají vysoké absorpční schopnosti, proto mohou být použity suché i na odstranění vlhkosti.  Vhodné pro použití na trubky s zúžením průměru (dokonce až o 40% průměru projektilu), T spojky, 90°kolena, atd…Superhard: vlastnosti tohoto projektilu jsou jako u Univerzálního projektilu, ale má větší hustotu a tvrdost. Je ideální pro nejtěžší použití např. odstranění okují svařování. Méně vhodné pro trubky se zúžením průměru - mohou být komprimovány až o 20%. Může být také použit na spoji T nebo 90° kolenech, ale pouze za určitého průměru trubky (což závisí úměrně na tlaku a dostupnému objemu vzduchu).
Food&Flex: je projektil, který se rovněž vyznačuje vysoce porézním povrchem, ale je měkčí oproti Univerzálnímu. Proto je méně odolný pevným nečistotám na vnitřní stěně trubky. Vhodný pro odstranění méně náročných reziduí, jako jsou tekutiny, prach nebo zbytky částic a zejména tam, kde se průměr výrazně snižuje (až o 50% průměru projektilu). Vhodné pro T spojky a 90° ohyby atd..

ABR: jsou projektily vysoké tvrdosti s abrazivním  materiálem na přední straně. Určeny pro odstranění tvrdé usazeniny, pro které je neabrazivní povrch Univerzálního, Superhard a Food&Flex projektilu neúčinný. Mohou být komprimovány až o 15%, a použity i tam, kde jsou T spojky a 90° kolena, ale má stejná omezení jako velmi tvrdé projektily.


Brusný: projektil je zcela abrazivní a velmi tuhý. Používá se v případech, kdy potřebujete maximální vyčištění, zejména pro provoz, údržbu nebo obnovu trubek, které mají vrstvy obtížně odstranitelných usazenin jako jsou rzi. Lze použít na potrubí se zakřiveními. Nelze použít na potrubí s rozdílnými proměry, tvarovky, ohyby, kolena 90° nebo spoje T.